Naše služby

Ponúkame vám komplexné riešenia a služby.

Realizácia a stavba krbov

U nás kúpite moderný krb na celý život, nie len na pár rokov, preto je dôležité, aby vyhovoval všetkým Vašim požiadavkám. Krb je ako manžel / manželka. Je s Vami po celý Váš život. Okrem výberu krbovej vložky Vám pomôžeme aj vybrať štýl prevedenie krbu, na ktorý budete s radosťou pozerať desaťročia. Výber vhodnej krbovej vložky Vám uľahčíme s poskytnutím odborného poradenstva v sekcií Teplovdušné krby alebo Teplovodné krby – Výmenníkové krby. Nasledujúcu sekciu venujeme materiálom, ktoré sú potrebné pri stavbe krbu.

Horiace drevo v ohnisku má teplotu cca 800°C v závislosti od druhu dreva a od stupni suchosti. V bezprostrednej blízkosti ohniska môže byť trvalo viac sto stupňov. Veľa „majstrov” obloží krbovú vložku z tehlových tvaroviek a spája ich s flexi lepidlom na dlaždice. Tieto materiály bez trvalého poškodenie dokážu znášať maximálne 120°C. Z týchto materiálov poskaldaný krb pri trvalom používaní za pár rokov popraskáva alebo sa rozpadne. Odstránenie týchto škôd je nákladné. Iní „majstri” obložia krbovú vložku zo sadrokartónu. Papierový povrch sadrokartónových dosiek vystaviť trvalo k viac sto stupňovej teplote je nezodpovedné.

K postaveniu krbu sú k dispozícií testované materiály, ktoré zaisťujú spoľahlivú izoláciu voči trvalej vysokej teplote. Väčšina majstrov k postaveniu krbu používa izolačný materiál buď plynosilikát, alebo Superizol. Určite ste už počuli o tom, že krb práši. To je kvôli tomu, lebo konzistencia týchto materiálov je podobná aká je krieda. Keď počas kúrenia okolo krbovej vložky začne prúdiť horúci vzduch, vtedy stále z povrchu tohoto materiálu sa odlupuje trošku a ten sa dostane do vzduchu interiéru.

Tento prach dýchate Vy, Vaše dieťa, manžel/manželka. Tento prach môže spôsobiť astmu, alebo allergiu. Vezmite prosím na vedomie, že k odlúpaniu tohto suchého prachu z povrchu vnútornej strany krbu nedochádza len počas kúrenia, ale v každej chvíli, pretože vzduch sa neustále točí aj v interiéri aj za krbom.

Ďalšiu veľkú nevýhodu zbadajú ženy v domácnosti, lebo prach, ktorý sa točí v interiéry sa usadí aj na nábytku, preto je potrebné častejšie upratovať. Pri realizácií oproti ostatným krbárov, my používame špeciálny nemecký izolačný materiál, ktorý sa nepráši, preto používanie krbu nevyvoláva ani alergiu, ani astmu a v neposlednom rade, netreba ani častejšie upratovať. Cenový rozdiel počítaný na celú stavbu medzi Silikátom/Superizolom a nami ponúkaným izolačným materiálom a je cca 100 Euro.

Ak chcete akumulačný krb, ktorý sa chová rovnako ako kachlová pec, vieme aj to zabezpečiť s rozdielom, že naše krby majú generačnú životnosť, nebude treba ich rozobrať a znovu postaviť ako niektoré kachlové pece. Nami používané šamot dokáže o 50% viac tepla akumulovať ako klasický šamot, je pružnejší, vďaka čomu má životnosť viacnásobnú. Nami požívaný izolačný materiál, jeho lepidlo, šamot, šamotové lepidlo a omietka sú vyvinuté spolu, vďaka čomu ich tepelná dilatácia je rovnaká a lineárna, preto ani po rokoch sa neodlepia a nepopraskajú.

Poskytujeme odborné poradenstvo pri výbere krbovej vložky a navrhneme stavbu krbu. Stavbu realizujeme tak, aby technicky aj esteticky vyhovovala Vaším požiadavkám a predstavám. Na krbovú vložku máte 5 ročnú záruku, samozrejmosťou je záručný, aj pozáručný servis. V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať. Aj tu platí staré, známe: nakupujte u odborníkov. Nezabudnite, hráte sa s ohňom vo Vašom domove!

Vyžiadajte si našu nezáväznú cenovú ponuku!

Five star series – náš nový katalóg

Stiahnite si náš nový katalóg vo formáte PDF! Pozor: otváranie môže na pomalom internetovom spojení trvať dlhší čas.
Stiahnuť