Krb vaše bývanie pozdvihne na vyššiu úroveň komfortu, dizajnu i štýlu. Ozajstnými skvostmi sú najmä rohové krby. Nielen, že váš interiér vyhrejú, tiež im dodajú punc originality. Aké sú ich ďalšie výhody?

Krby s rohovou krbovou vložkou vám umožnia pohľad do ohňa aj z iného uhla než len z klasickej prednej strany. Zvoliť si môžete aj to, či bude rohová krbová vložka presklená z ľavej alebo pravej strany. Vyberte si potom stranu, ktorá najviac korešponduje s vaším interiérom, aby bol pohľad do ohňa vyhovujúci vašim predstavám, rozmiestneniu nábytku a iným pre vás dôležitým parametrom.

Krb vyhreje domácnosť a postará sa o atmosféru

Ak snívate o čarovne plápolajúcom ohni elegantne skrotenom za dizajnovým presklením krbu, ktorý navyše vyhreje váš príbytok, určite stavte na rohový typ krbu. Ten sa postará o tú správnu zimnú náladu, ušetrí vám prostriedky na vykurovaní a je doslova nevyhnutným doplnkom každého rodinného domu. Čím sú rohové krby také výnimočné? Nechýba im schopnosť efektívne a za malý peniaz vyhriať interiér, vďaka umiestneniu v rohu miestnosti sa zmestia aj do menšieho priestoru a navyše ho aj esteticky oživia. Rohové krby sa stávajú dominantou miestnosti, rovnako tak dokážu nenápadne splynúť so zvyškom interiéru. Stačí si vybrať taký model, ktorý splní vaše požiadavky a predstavy nielen na výkon a produkciu tepla, ale aj na daný dizajn a estetiku.

Rohový krb v domácnosti - Krby-deltako.sk

Vyberte si z pestrej ponuky prvotriednych rohových vložiek

Ponuka modelov rohových vložiek je skutočne veľká – nájdete v nej rôzne rozmery vložiek, viaceré prevedenia a odlišné použité materiály. Rohové krbové vložky sú iného tvaru než tie klasické rovné, no patria medzi pokrokové typy, zvyšujú účinnosť spaľovania a vedia maximálne využiť drevo ako efektívny, ekonomický a najekologickejší typ vykurovacieho materiálu. Rohové krby sa síce pýšia noblesným a štedrým presklením, avšak šetria vašu peňaženku a životné prostredie – emisie a vypúšťané splodiny sú vďaka premyslenej konštrukcii minimálne.

Rohové krby – akú vložku a ohnisko zvoliť?

Pri výbere vložiek do rohových krbov máte veľké možnosti. Rohové krbové vložky by mali byť v prvom rade funkčné, aby dokázali zabezpečiť efektívne a spoľahlivé tepelné vykurovanie, sú akýmsi základom celého krbu. Na výber máte pri teplovzdušných krbových vložkách oceľové i liatinové krbové vložky, dizajn a finálne prevedenie rohového krbu je potom už len a len na vás. Nemenej dôležitým prvkom každého krbu je aj ohnisko. To môže byť z vermikulitu alebo zo šamotu. Pri nadštandardných krbových vložkách nad ohniskom sa nachádza akumulačný ťahový systém, ktorý zvyšuje účinnosť krbu pre ešte lepšie vykurovanie vo vašej domácnosti. Potrebujete poradiť? Neváhajte sa na nás obrátiť – pomôžeme vám s výberom vhodnej krbovej vložky, navrhneme spolu s vami štýl aj prevedenie krbu, aby dokonale technicky aj esteticky vyhovoval vašim predstavám. Sme profesionáli s dlhoročnou praxou, ktorí majú s realizáciami krbov bohaté skúsenosti – nechajte si od nás vytvoriť nezáväznú cenovú ponuku a presvedčte sa sami.